Nie všetky z nás majú to šťastie, že ich príroda obdarovala nádherne dlhými, kvalitnými a hustými vlasmi. Našťastie žijeme v dvadsiatom prvom storočí, takže si vieme aj v tomto smere pomôcť samé. Dokonca na to nepotrebujete tráviť hodiny svojho času v kaderníckom salóne. Populárne Clip in vlasy si zvládnete pripnúť i úplne sama.

Blond Clip in vlasy položené na bielom stole

Clip in vlasy sú v preklade pramene vlasov, na ktorých konci je upevnený malý hrebienok, poprípade štipec, pomocou ktorého si tieto príčesky pripnete na svoje vlastné vlasy.Je veľmi dobré, že takto riešené predĺženie vlasov nezaťažuje a neťahá tie vaše. Preto si ho môžu dovoliť aj tie z nás, ktorá majú veľmi jemné a slabé vlasy.

Ak potrebujete svoje vlasy iba predĺžiť, bohato vám postačia takzvané single – drawn pramene. Tieto slová v preklade znamenajú niečo ako „raz ťahané“. V praxi to znamená to, že dĺžka jednotlivých vlasov v príčesku nie je na sto percent rovnaká. Kvôli tomu sa pramene na konci prirodzene zužujú. Ak však nemáte problém s hustotou, ale len dĺžkou vlasov, toto zužovanie pre vás nepredstavuje žiadny problém.
Rozšírenie ľudských klipov vám zabezpečí aj zväčšenie objemu vašich vlasov. Príčesky sú preto vhodné aj pre dámy, ktoré nechcú svoje vlasy predlžovať, ale opticky zväčšiť. V tomto prípade, by ste však mali radšej siahnuť po double – drawn príčeskoch. Tie sú síce o čosi drahšie, no zároveň i kvalitnejšie. Dĺžka jednotlivých vlasov je totiž starostlivo vyberaná, takže majú rovnakú dĺžku. Vďaka tomu nedochádza k spomínanému zužovaniu pri korienkoch vlasov. Ak teda potrebujete prednostne zväčšiť objem, ide o veľmi dobré riešenie.

Žena v okuliaroch, ktorá v rukách drží svoje dlhé vlasy

Pri kupovaní Clip in vlasov, môžete naraziť ešte na jeden výraz, a to Remy vlasy.Tieto príčesky bývajú spravidla drahšie, pretože sa ťažšie vyrábajú. Ide o to, že vlasy v príčesku, či jednom prameni, sú ukladané smerom, ako prirodzene rastú na ľudskej hlave, teda smerom od korienkov ku končekom.