Spoločnosť získava pozornosť nad svojím oznámením. Volvo rozširuje prepojené automobilové upozornenia po celej Európe v pláne, kde technológia prepojených automobilov bude na všetkých vozidlách modelu 2020 v Európe. Niektoré staršie modely môžu byť do vybavené na použitie tech. Bezpečnostná technológia umožňuje spoločnostiam Firma zdieľa signály vždy, keď jedno vozidlo zapne svoje výstražné svetlá, čím zvýrazní potenciálne prekážky, klzké vozovky alebo iné nebezpečenstvá, povedal Autoblog .

volvo
 
Blog Advanced Project Mobility napísal, že informácie odovzdávať do ďalších vozidiel vybavených technológiou, blížiace sa motoristi môžu byť upozornení "možných dopravných spomalenie, klzkých cestách a iných bezpečnostných rizík. Volvo tvrdí, že systém vozidlo-vozidlo je obzvlášť užitočná na blind rohy a hrebeň kopcovitých ciest.
 
Andrew Krok, Roadshow , povedal, že technológia bola inštalovaná v roku 2016 v niektorých svojich vozidlách, ale obmedzená na Švédsko a Nórsko. Všetci v celej Európe teraz môžu využiť túto technológiu. Podporovatelia si myslia, že by to mohlo pomôcť viacerým ľuďom vyhnúť sa nehodám.
 
Rovnako ako v tlačovej správe, aj v roku 2016 boli prvýkrát predstavené v roku 2016 vozidlá Volvo Hazard Light Alert a Slippery Road Alert vo Švédsku a Nórsku. Tieto funkcie budú dostupné pre vodičov Volvo v celej Európe.
 
Ako už názov napovedá, Slippery Road Alert môže vodiča oboznámiť s aktuálnymi podmienkami na ceste as tými, ktoré sú na ceste pred vami. Anonymne zhromažďuje informácie o povrchu vozoviek z automobilov pred nami. Vodiči, ktorí sa približujú k klzkej časti cesty, sú vopred upozornení.

veterán
 
Ďalšou časťou tejto správy je, že firma oznámila, robí to, čo sa dozvedelo o bezpečnosti, počas viac ako 40 rokov výskumu, rozdeleného podľa desaťročí, verejne dostupného v digitálnej knižnici – pre výrobcov automobilov, ktorí ich chcú používať.